Výhody a nevýhody rychlé půjčky

Výhody a nevýhody rychlé půjčky

Potřebujete půjčku a stále se nemůžete rozhodnout, která je pro vás nejvýhodnější? Přemýšlíte, váháte, neustále měníte své již zdánlivě pevné rozhodnutí – a čas se neúprosně krátí? Nerozhodnete-li se velice rychle, zúží se váš výběr pouze na půjčky z kategorie těch rychlých. Jaké jsou tyto půjčky? Výhodné či nevýhodné?

Výhody rychlých půjček

Jak již název napovídá, rychlé půjčky vyřídíte bez zbytečných průtahů. Jestliže si dnes vzpomenete, že zítra potřebujete peníze, můžete je mít. Co zítra – klidně ještě dnes! Do večera, za hodinu, za pár minut. Rychlé půjčky vám dokážou vytrhnout trn z paty a vyřešit vaše aktuální finanční potřeby dříve, než bys řekl švec. A s sebou, jako bonus, nesou i další výhody. Většinu jich vyřídíte online, což znamená, že se nemusíte zvednout ze svého křesla dříve, než si půjdete vybrat peníze z účtu. Nevyhovuje vám bezhotovostní převod na účet? Existují rychlé půjčky, které si můžete nechat vyplatit na dřevo. A ani tady není samozřejmostí, že si pro ně musíte dojít osobně. Některé společnosti vyplácejí hotovost prostřednictvím svých obchodních zástupců, kteří vám ji donesou až domů. A aby rychlé půjčky mohly být skutečně rychlé, nemohou se jejich poskytovatelé zdržovat „podružnostmi“, jako je zkoumání vaší bonity, výše příjmů či registru dlužníků. Takže možná další výhoda pro žadatele.

Nevýhody rychlých půjček

Protože však každé pro má svoje proti a za všechno se platí, ani s rychlými půjčkami se to nemá tak, že by byly jednoznačně výhodné. Právě naopak. Potřebujete-li peníze, znamená to, že jich nemáte nazbyt – a vyřídíte-li si rychlou půjčku, znamená to, že příští týden, měsíc či dokonce několik týdnů či měsíců jich budete mít, až budete splácet, ještě výrazně méně. Rychlé půjčky v 99% případů totiž patří k těm nejdražším na trhu, což je u finančních produktů velmi podstatná nevýhoda.